Almanya içi kargo 3,-€25 eu üzeri ücretsiz. Avrupa için 6-€ 100 eu üzeri ücretsiz
Siparişleriniz hakkında bilgi için: support@webkitap.com

Yapay Zeka, günümüzde hemen hemen her alanda hızla etkisini göstermeye başlayan ve hukuk bilimi altında da değerlendirilmesi gereken bir konu haline gelmiştir. Yapay Zeka konu olarak sınırlandırılması çok zor bir alan olsa da bu çalışmada yalnızca Özel Hukuk'taki boyutu ile ‘'Sorumluluk Hukukundaki Konumu'' üzerinde ulusal ve uluslararası boyutlarıyla incelenmiş ve Büyük Veri ile ilişkisine yer verilmiştir.
Çalışma, Türk Hukuku ve Uluslararası Hukukta Yapay Zeka'nın hukuk sistemlerinin sorumluluk ve büyük veri alanında ortaya çıkan veya çıkabilecek ortak durum, çözüm ve gelişmeler konusunda teknik olmayan ve çoğunlukla hukuk bilimi ile ilgilenen kişiler için çeşitli bilgiler sunmaktadır.
Çalışmada Yapay Zeka; birinci bölümde Yapay Zeka Kavramı, Temelleri Ve Türleri, ikinci bölümde Yapay Zeka ve Sorumluluk, üçüncü bölümde Avrupa Birliği Yapay Zeka Düzenlemeleri ve dördüncü bölümde ise Büyük Veri ve Yapay Zeka başlıkları altında detaylı olarak çeşitli mevzuat hükümlerine, mahkeme kararlarına, uzman raporlarına, kanun tekliflerine ve yapay zekayı düzenlemek için mevcut çabalara değinilerek incelenmiştir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789750274657
Yayın Tarihi :2022-11-25
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Yapay Zeka'nın Sorumluluk Hukukundaki Konumu ve Büyük Veri ile İlişkisi
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :352
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :170 X 250
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ecem Aksoy
İlgili Eserler