Pazartesi(08.03) gününden itibaren depomuzdan alışveriş yapabilirsiniz.

Format Kitap
Barkod 9786055095000
Yayın Tarihi 2013-07-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 136
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kuddusi İhsan Efendi

Muhabbet ve teslimiyet olmadan bu yolda terakki olmaz. Önemli olan muhabbeti nasıl elde edeceğimizdir. Tabi ki muhabbet Allah vergisidir fakat bazı ameller ile muhabbetullahı talep edebiliriz.
Bunun için öncelikle ihlaslı olmak için gayret etmeliyiz. Nefsin başka şeylere meylini azaltarak gönülden masiva sevgisini çıkarmak. Bu da genellikle mücahede ile gerçekleşir. İnsanlar günah işleyebilir hataya da düşebilir ama her günah ve hatadan dolayı tövbe etmek ve günahların manevi kirlerini amel ve ibadetlerle temizlemelidir. Bizi duygulandıran ilahileri dinlemek, Allah sohbetinin yapıldığı meclislere sık sık gitmek, salihlerle beraber olmak, ibadet ve taatla marifeti artırarak büyük mesafeler kaydedilir bu yolda. Böylece masivadan uzaklaşınca insan kalbini huzurun kaplamasıyla kalbe muhabbetullah yerleşir. Devamında ise nafile ibadet ve zikrullah gibi taatlarla ruhu güçlendirmek gerekir.
Bu yolla elde edilen muhabbet, toprağı temizledikten sonra tohum ekmeye benzer. Ayrıca kudsî hadiste: Kulum bana nafilelerle yaklaşmaya devam eder, hatta ben onu severim. (Buhari, Rikak, 38) buyrulmasından, sevginin kulun gayret ve himmetine göre vehbî hale geldiği anlaşılmaktadır.

devamını oku..
Kategori : Genel Konular
Bu üründen 64 adet satılmıştır.
% 50
indirim
2.00
Liste Fiyatı : 4.00
Kazancınız : 2.00
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 3
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim