İlk emri Oku! olan Kuran üzerinden yapılacak her anlama yolculuğu olmak ile ölmek arasında gidip gelen ve ucunda hayatlarımızın sallandığı bir sarkaçtır adeta
Oldum! derken ölmeye ve Öldüm! derken olmaya dönüverir maceramız.
Derler ki: Aslolan ölmeden olmakmış ve olmadan ölmek beyhude yaşamakmış!

Sohbetleri, kitapları ve öğretisiyle geniş bir muhabbet halkası üzerinden takip edilen mutasavvıf yazar Cemâlnur Sargutun son çalışması, Kuran ile Var Olmak.

Çalışmasını var olmak ve Kuran kavramları üzerine inşa eden yazara göre Kuran, Peygamberin manası ve Allahın ahlâkını yansıtması hasebiyle ebedî ve ezelî dirilerdendir.

Kuranla yaşayabilmek, Kuranla var olup yaşayan Kuran olabilmek için ipuçlarına ilmi ve zevkli bir şekilde yaklaştıran bu kitap, bu halin bir ibadet zevki aşılaması ve ibadetlerimizin aşka yolculuk haline gelmesi duasıyla başlıyor.

Kurân-ı Kerîm, Ramazan ve Kutsal Topraklar olmak üzere üç bölümden oluşan çalışmada;
Umrenin hakikatinden namaz ve abdestin iç manasına
Ol! emrinden Hz. Peygamberin oruç algısına
Kâbenin hakikatine, sabrın hakikatine, duaya, vicdana, nafile ibadetlere kadar uzanan 71 alt başlıkta zengin bir muhteva söz konusu.

Akıcı üslubu ve anlaşılır ifadelerle işlenen konularıyla Kuran ile Var Olmak, günümüz insanının ihtiyaç duyduğu meselelerde Kurânî bir anlayışla, mutasavvıf gözüyle yepyeni tefekkür ufukları açıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055902490
Yayın Tarihi :2014-05-21
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :192
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cemalnur Sargut
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler