Pazartesi(08.03) gününden itibaren depomuzdan alışveriş yapabilirsiniz.

Format Kitap
Barkod 9786052998922
Yayın Tarihi 2020-12-08
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 312
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kevin Pulsen

Bir Hackerın Siber Suç Yeraltı Dünyasını Ele Geçirişi

Hackerların yeraltı dünyasında söylentiler yeni bir virüs gibi hızla yayıldı: Birileri -dâhi ve yürekli bir suçlu- ABD ekonomisinden her yıl milyarlarca dolar çeken bir internet şebekesini tek başına ele geçirmişti!

Bu yeni elebaşını yakalamak için FBI hırslı bir operasyon başlattı. Dünyanın çeşitli emniyet birimleri de köstebek ve çift taraflı ajanlarını kullandılar. Siberpolisler hiçbir şeyden şüphelenmeyen düzinelerce hackerı yakaladılar. Ancak her defasında asıl hedefleri, muhbirleri fark edip kaçmayı başarabildi.

Aradıkları kişi alışıldık bir suçlu değildi: Çifte hayat süren dâhi bir programcıydı. Tanınmış bir beyaz şapkalı hacker olarak bilgisayar dünyasına ve hatta FBI'a yardım eden ünlü bir bilgisayar programcısıydı. Ancak siyah şapkalı hacker Iceman olarak veri hırsızlığı dünyasında becerilerini test etmeden duramıyordu. ABD çapında binlerce bilgisayara girip milyonlarca kredi kartı numarasını zahmetsizce çalıyordu. Onun gibi hackerların çaldıklarını burunlarının dibinden tekrar çalıyordu. Ağzı çok laf yapan bir dolandırıcıyla birlikte bir suç şebekesini yönetiyordu.

Yıllar boyunca da suç hayatını sürdürdü.

Etrafındaki hackerların verimsiz çalışmalarını, tartışmalarını, içlerinde muhbirler barındırmalarını görünce bir karar verdi: Bir darbe yapıp hacker dünyasını ele geçirecek ve her şeyi olması gerektiği gibi yönetecekti.

Hacker, sıradan Amerikalı gençlerin Rus mafyasıyla el ele çalıştığı ve basit bir Wi-Fi bağlantısının milyonlarca doların kaynağı olduğu akıl almaz bir hikâye.


Ustaca anlatılmış... Macera romanlarına yaraşır bir kedi fare kovalamacası.
San Francisco Chronicle

Poulsen, hacker dünyasını o kadar ustaca anlatıyor ki son sayfaya dek çevrimdışı olamayacaksınız.
Publishers Weekly

Her ne kadar siber suçları ve kredi kartı hackerlığı için hapis cezası almış olsa da 'Max Vision'ı sevmemek zor. Bu alışılmadık dâhinin muziplikleri ve FBI'ın onu bulma çabaları, elinizden bırakamayacağınız bu kitapta birleşiyor.
Newark Star-Ledger

Merhaba Hollywood, Kevin Poulsen'ın size anlatacakları var.
San Francisco Chronicle

Bu kitabın uzun süre okunmasını sağlayacak şey, Poulsen'ın hacker dünyasının ideolojik ve küçük başlangıcından küresel suç örgütlerine dönüşümünü ustaca anlatıyor olması.
Atlantic

Hacker'ın başrolünde dâhi bilgisayar programcıları ve onlara yardım eden kadınlar var. Düşmanları da siberdünyanın gizli polisleri. Kevin Poulsen bu figürlere o kadar yaklaşmış ki nefeslerini hissedebiliyor, kelepçelerin sesini işitebiliyorsunuz. Başka hiçbir kitap modern suç dünyasına bu kadar yaklaşamamıştır.
Bruce Sterling, Hugo ödüllü romancı

Heyecanlı bir polisiye, ilginç bir psikolojik değerlendirme ve okuduğum en derinlikli hacker kültürü öyküsü... Poulsen, bu ultramodern bilgisayar suçlarının arkasındaki teknolojiyi ustalıkla açıklıyor ve hackerların kabiliyetlerini gözler önüne seriyor.
Annalee Newitz, İo9

Bir William Gibson romanının yoğunluğu ve yarattığı şok etkisiyle Kevin Poulsen hackerların yeraltı dünyasını ve en üstün büyücüsünü anlatıyor.
Steven Levy

Canlı ve eğlenceli bir hikâye.
The New York Times

ABD'deki üst düzey bir siber suçlunun bugüne kadar yazılmış en detaylı portresi. Hiç kimse hackerlar hakkında Kevin Poulsen'dan daha yetkin bir şekilde yazamaz.
Joseph Menn

Polislerin yöntemsel geleneğinden ilham alan Kevin Poulsen, suçlular ve onlarla savaşanların yöntemleri ile teknolojilerini açıklıyor. Aynı zamanda gri şapkalı Max Vision'ın karakter çalışmasını da işliyor.
Jonathan Zittrain

Bildiğimiz, ticari internetin altında yatan karanlık internetin muhteşem bir turu. Kevin Poulsen o dünyayı tanıyan nadir insanlardan: dolandırıcılar, dolandırıcıları dolandıranlar ve hepsini yakalamaya çalışan polisler. Hacker, paralel bir iş dünyasını anlatıyor. Dijital dünyanın kontrolünü elde etmek için DarkCyd, Matrix ve Ghost23 gibi karakterler birbirleriyle kapışıyor.
Ellen Ullman

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
% 50
indirim
10.00
Liste Fiyatı : 19.99
Kazancınız : 9.99
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim