Pazartesi(08.03) gününden itibaren depomuzdan alışveriş yapabilirsiniz.

Format Kitap
Barkod 9786052998236
Yayın Tarihi 2020-12-08
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 344
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hank Green
Çevirmen   : Çiçek Eriş

GECENİN ÜÇÜNDE SOKAKTA YÜRÜRKEN GERÇEKTEN HARİKA BİR ŞEY GÖRSENİZ... YOLUNUZA DEVAM MI EDERSİNİZ? YOKSA HAYATINIZI KÖKÜNDEN DEĞİŞTİRECEK BİR ŞEY Mİ YAPARSINIZ?

Yirmi üç yaşındaki April May, New York'un bir sokağında yürürken devasa bir heykele denk gelir. Samuray zırhı kuşanmış üç metre boyunda bir Transformer'a benzeyen heykelin güzelliğine ve ince işçiliğine hayran kalır. Bunun üstüne arkadaşı Andy'yle bir video çeker ve Andy videoyu YouTube'a yükler. Ertesi gün interneti kasıp kavuran video yüzünden April'in hayatı yepyeni bir yön alacaktır. Bu heykellerin Pekin'den Buenos Aires'e kadar dünyanın birçok şehrinde ortaya çıktığı haberi hızla yayılır ve heykeli ilk belgeleyen April bir anda uluslararası basının ilgi odağı olur.
Dünyaya bir iz bırakma fırsatını değerlendirmeye karar veren April kavuştuğu şöhretin, ilişkileri, güvenliği ve hatta kendi karakteri üstündeki etkileriyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bunca baskı yetmezmiş gibi tüm gözler, heykellerin gizemini ortaya çıkarması ve insanlardan ne istediklerini çözmesi beklenen April'in üstündedir.
Sosyal medyanın şöhret ve radikalleşme üstündeki etkisine, toplumların korku ve belirsizlikle imtihanına, halkın hayranlığını veya nefretini toplayan insanların toplum gözünde edindiği yere dair son derece güncel ve eğlenceli bir roman.


Etkin bir şekilde işbirliği yaptığımızda insanlar olarak neler başarabileceğimizi irdeleyen bir eser.
JOHN GREEN, Aynı Yıldızın Altında kitabının yazarı

* İnsan olmanın anlamına, özellikle de sıradışı olaylara verdiğimiz tepkilere dair keyifli ve modern bir macera.
KIRKUS REVIEWS

* Bağlanma ve hayatına yön verme sıkıntısı çeken, mükemmellikten uzak ve zincir vurulamayacak kadar özgür ruhlu bir başkahraman... Bu eser mutlaka okunmalı.
SCHOOL LIBRARY JOURNAL

* Sosyal medyayı ve uzaylıları keşfetmeye dair bu eğlenceli, heyecanlı, biraz da korkutucu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
BOOKLIST

İnternet şöhretinin acı gerçeklerine dair bu eğlenceli hikâyeyle Green, ağabeyine meydan okuyor.
PEOPLE

Şöhretin gücüne ve insanları markalaştırma arzumuza dair heyecan verici bir yolculuk. Sosyal medyaya karşı duyulan endişe ve sevgiyi aktarmakla kalmayıp okurları hem merakta bırakıyor hem de bilimkurgu sevgisini körüklüyor.
ASSOCIATED PRESS

Gerçekten Harika Bir Şey uzaylıların neden geldiğini değil, insanların onlara nasıl tepki verdiğini daha çok ele alan bir
ilk temas öyküsü.
GUARDIAN

Tartışmaya yer bırakmayacak kadar ilginç ve zevkli.
V. E. SCHWAB, Sihrin En Koyu Tonu'nun yazarı

Green'in sosyal medyanın gücüne ve sınırlarına yaklaşımı sıradışı. Eserin sonunda kendinizi şaşırmaktan alıkoyamayacaksınız.
CORY DOCTOROW

Hank Green internet dünyasına bakışını komik, gizemli ve sıradışı bir öykü aracılığıyla okurlarıyla paylaşıyor. Sosyal medyaya karşı duyulan endişe ve sevgiyi aktarmakla kalmayıp merak ve gerçek bilimkurgu sevgisini de harekete geçiriyor.
BOOKREPORTER

Yetenekli bir yeni yazardan büyüleyici bir öykü.
BUSTLE

Gerçekten Harika Bir Şey, diğer bilimkurgu komedilerinin aksine okuru etkilemeyi başarıyor. Öyle beklenmedik hazlar ve acıma duygusu yaşatıyor ki okurken kendinizi daha zeki hissediyorsunuz.
PASTE MAGAZINE

Hank Green bilimkurgu ile duygusal ilişkileri bir araya getirerek bireysel kimlik, kutuplaşmış bir dünya ve medya ile popüler kültürün etkilerini keşfetmemizi sağlayan bir roman kaleme almış.
BOOKPAGE

Çok eğlenceli bir hikâye. Her sayfada sonrasında ne olacağını merak etmekten kendinizi alamayacaksınız.
HELLO GIGGLES

Hank Green çoksatan kitabında sosyal medya ünlüsü olmaya dair sorulara yer vermiş.
WALL STREET JOURNAL

İnternette popüler olmanın, gerçeği ve insanların hayatlarını çarpıtmaya dayalı olduğunu anlatan bir hikâye.
B&N SCI-FI & FANTASY BLOG

Etkileyici bir fantastik başyapıt... Kenara çekil John Green, edebiyat dünyasını fethetme sırası Hank Green'de.
POPSUGAR

Muhteşem.
ENTERTAINMENT WEEKLY

Uzaylıları konu alan bilimkurgu, şöhret ve sosyal medya eleştirisinin tuhaf bir harmanı.
FAMILY CIRCLE

Anında dostunuz olmasını isteyeceğiniz April May isimli bir kızla tanışacaksınız. Şanslısınız, kendisi devasa robotlar, rüya bilmeceleri ve internet sayesinde kazandığı şöhretle uğraşıyor. Gerçekten Harika Bir Şey katışıksız bir keyif!
LEV GROSSMAN, Büyücüler serisinin yazarı

Hank Green muhteşem bir gizem romanı yazmakla kalmamış (gerçi bunu gayet iyi başarmış), internete ve şöhrete dair okuduğum en ilginç fikirleri kaleme almakla da kalmamış (gerçi bunu da başarmış), okurları akıl almaz bir serüvenin kollarına atarken bakış açılarını da genişletecek bir kitap ortaya çıkarmış.
JOSEPH FINK

Gizem, komedi ve olağanüstülükle şekillenen bu öyküyü okumaktan çok keyif alacaksınız. Enerjik anlatımının altında derin anlamlar gizli.
SAN FRANCISCO CHRONICLE

Eğlenceli ve gerçekçi. Açıkçası kitabın ne kadar iyi olduğunu görünce biraz kıskandım. Böyle bir rakibe ihtiyacım hiç yoktu.
PATRICK ROTHFUSS

Green zeki, uçarı, okurlara hitap eden ve komik üslubuyla sosyal medyaya, cinselliğe, gençliğe ve medyadaki temsillerine dair toplumsal konuları ele alıyor... Hikâyeye kapılacak, kitabı elinizden bırakamayacak ve Twitter'dan biraz korkacaksınız.
STYLIST

Komik, heyecanlı ve okuması hakikaten keyifli. Hank'in bu işi kotaracağını zaten biliyordum ama ilk denemesinde bu kadar başarılı olacağını tahmin edememiştim.
JOHN SCALZI

Hem eğlenceli hem dehşet verici, hem kişisel hem dönemi yansıtan, hem modern hem klasik, hem soluk soluğa okunan hem de düşündüren bir roman olan Gerçekten Harika Bir Şey, içinde yaşadığımız kırılgan ve her an çevrimiçi olan dünyamızda geçen
bir ilk uzaylı teması hikâyesi. Tempolu ama derinlikli üslubuyla çağımızı yakalamasının yanı sıra gerçekten iyi bir kitap.
CATHERYNNE M. VALENTE

Gençken okusam bayılacağım, yetişkinken okuduğumda takıntı haline getirdiğim bir kitap oldu. Romanın sayfalarını o kadar çok aşındırdım ki! İnsanı düşünmeye teşvik ediyor, ruhunu canlandırıyor. Üstelik April May hep beklediğim, gerçek bir bağ kurabildiğim bir başkarakter.
ASHLEY C. FORD


HANK GREEN: Washington Post'un Amerika'nın en popüler

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
% 50
indirim
10.00
Liste Fiyatı : 19.99
Kazancınız : 9.99
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim