Almanya içi kargo 3,-€25 eu üzeri ücretsiz. Avrupa için 6-€ 100 eu üzeri ücretsiz
Siparişleriniz hakkında bilgi için: support@webkitap.com

İslam irfan tarihinin en mühim şahsiyetlerinden biri olan Şeyhü´l-Ekber Muhyiddin İbnü´l-Arabî´nin, en çok tartışılan eseri Füsusu´l-Hikem (Hikmetlerin Özü)´dir.
Peygamberimiz´den aldığı talimat üzerine, ne bir harf noksan ne de bir harf fazla olmamak üzere nakledilen bu hikmetlerin her biri, bir Peygamber´in hakikatinden süzülüp gelmiştir.
Eserleri ile İslam irfanının zenginliğini ve enginliğini ortaya koymuş olan bu büyük bilgenin, mühim eseri Füsusu´l-Hikem´in yeni bir tercümesini sizlerle paylaşıyoruz.
Füsus´un Türkçe okuyup yazanlar açısından sarih, temiz ve duru bir tercümesi olma dileğiyle sunduğumuz bu kitabın Şeyhü´l-Ekber´in irfan dünyasındaki derinliğini aksettirmesi dileğimizdir.

Ne nebiyim ben ne resul. Allah Elçisi´nin mirasçısı ve öte dünya bilgisini yayanlardanım. Her ne isterseniz Allah´tan isteyin, Allah´a yönelin. Benden dinlediklerinizi hatırınızda tutun. Ardından bu sözlerin anlamına sızarak onu genişletin ve toplayın. Sonra dileyene ulaştırın bu kitabı, okumak isteyeni engellemeyin. Bu, kuşkusuz üzerinize serilen bir rahmettir, genişletin ve artırın.
(Tanıtım bülteninden)

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789759161231
Yayın Tarihi :2019-11-06
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :13.Baskı
Sayfa Sayısı :240
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Muhyiddin İbn Arabi
Çevirmen   : Abdülhalim Şener
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler